Asma Kilitler - Giriş ve Genel Bakış

İHTİYACINIZ olan asma KİLİTLERİ SEÇMENİZE yardımcı 5 Adım

1. Uygulamanıza en çok uyan türü tanımlayın ve yardım almak üzere genel bakış kısmını inceleyin.
2. Kilidin boyunu ve çapını tanımlayın (her LO/TO cihazı için bilgileri katalogda bulabilirsiniz).
3. Bir anahtar sistemi seçin: Farklı Anahtarlı, Aynı Anahtarlı, Master Anahtarlı.
4. Asma kilidin rengini seçin.
5. Asma kilidin üstüne kazıma olması gerekip gerekmediğini belirleyin.

Farklı Anahtarlı: Brady asma kilitler, stoktan satın alındığında “farklı anahtarlı”      olarak sağlanır. Bu, bir kilidin anahtarının diğerini açmayacağı anlamına gelir. Brady asma kilitlerde, yüksek düzeyde güvenlik ve güvenilirlik sunmak amacıyla 5 veya 6 pinli silindirler kullanılır. Silindirler ve anahtarlar standartları tam olarak karşılayacak şekilde hassas işlenmiştir. Bu da aynı sayıda pinle diğer kilitlerin sunduğundan daha çok sayıda benzersiz anahtar sunarak çift kilitle karşılaşma ihtimalinizi son derece imkansız hale getirmemizi sağlıyor. Her kilidin farklı olduğunu garanti etmek için, kilitlerinizin şemasını çıkararak aldığınız her Brady asma kilidin diğerlerinden farklı olmasını sağlayabiliriz.

Aynı Anahtarlı: Aynı anahtarlı olduklarında, bir gruptaki tüm kilitler aynı anahtarla açılabilir. Bu seçenek, tek bir çalışana birden fazla anahtar atandığında faydalıdır.

 

Master Anahtarlı: Master anahtar, farklı şekilde anahtarlanmış birden fazla kilidi açmak üzere kullanılabilir. Bu, süpervizörlerin acil durum olayında bir kilidi kolaylıkla çıkarmalarını sağlar. Çalışanların bu özel kontrolü korumaları için, master anahtarlar yalnızca yönetimin erişebileceği güvenli bir konumda tutulmalıdır.

 

 

Grand Master Anahtarlı: Master anahtar sistemi, farklı ekiplerle genişletilebilir. Bu şekilde, her ekip bir master anahtara sahiptir ve gerekirse tüm ekiplerin tüm kilitleri ”Üst” Ana Anahtar ile açılabilir.